Tříměsíční kalendáře

Jak už říká název, u tříměsíčního kalendáře jsou na první pohled vidět tři měsíce. Tyto reklamní kalendáře fungují tak, že je vidět měsíc, který právě probíhá, stejně tak jsou vidět (jen v jiném odstínu) měsíce následující a předchozí. Kupříkladu v lednu 2010 tam tedy budete mít prosinec 2009 a únor 2010.

kalendare-trimesicni.jpg

Jeho rozměry bývají A4 nebo A3, spíše však A3. Tříměsíční kalendáře bývají nejčastěji s logem firmy – využívají se jako reklamní kalendáře. Kalendář může být buď stolní, nebo nástěnný.

Zároveň u tříměsíčního kalendáře bývá posuvný jezdec, který ukazuje, který z dnů právě je. Každý den si ho tedy musíte posunout o jeden den dále. Každý týden posunout o řádku níže.

Dny jsou seřazeny podle týdnů – v jedné řádce (či sloupci) tedy můžete najít jeden týden = 7 dnů. Víkendy bývají od pracovního týdne barevně odlišeny, ale nemusí to být pravidlem. Stejně tak jako nemusí být označený víkend, nejsou zvýrazněny státní svátky či jiné slavnosti. Svátky lidí zde taktéž můžete najít, ale na většině kalendářů se neobjevují. Na tříměsíčních kalendářích se nedá moc věcí poznamenat, jen si zakroužkovat daný datum, jiné zvýraznění se tam nevejde. Kalendář tedy informuje čistě jen o datu – dnu, týdnu a měsíci, rok nevyjímaje. Každý měsíc se odtrhne list s měsícem předcházejícím.

Proč tříměsíční kalendáře?

Tříměsíční kalendáře mají 12 listů a platnost od prosince předchozího roku až do ledna následujícího roku. Nabízejí praktickou a pomůcku pro každého, kdo chce mít rychlý přehled o tom co ho čeká v blízké i vzdálenější budoucnosti, s možností krátkých poznámek u jednotlivých dnů.

V naší nabídce najdete například tyto typy:

Tříměsíční nástěnný šedý kalendář
Tříměsíční nástěnný modrý kalendář
Tříměsíční nástěnný skládací kalendář
Čtyřměsíční nástěnný kalendář
Pětiměsíční nástěnný kalendář